Konto w mBanku- opis

mBank - OPINIE, PLUSY I MINUSY

Konto w mBanku– można je polecić z czystym sumieniem. Przede wszystkim dlatego, że jest darmowe bez żadnych haczyków, wygodne w obsłudze i oferuje szereg możliwości. Jego główne cechy to:

 • całkowicie darmowe konto bez żadnych warunków i haczyków
 • internetowe konto bankowe– wygodna obsługa za pomocą internetu
 • duże możliwości zarządzania kontem bankowym- możesz założyć lokatę, wziąć kredyt, zablokować kartę w przypadku kradzieży, zmienić jej PIN, i wiele innych
 • dostęp do konta 24 godziny na dobę
 • duży wybór usług- lokaty, fundusze inwestycyjne, akcje, ubezpieczenia, kredyty i inne

Plusy i minusy mBanku

Jak każde konto bankowe, mBank posiada pewne wady, ale i zalety. Poniżej ich lista, stworzona na podstawie wielu doświadczeń i opinii:

Plusy

 • Darmowe konto bankowe i prawie darmowa karta płatnicza (dla młodzieży całkowicie darmowa)
 • Brak warunków „darmowości” i niekorzystnych haczyków
 • Wygoda i szybkość użytkowania
 • Bardzo dużo dodatkowych usług
 • Samodzielna obsługa, możliwość pomocy ze strony konsultantów 24/dobę przez 7 dni w tygodniu
 • Intuicyjna, łatwa obsługa konta
 • Przelewy ekspresowe– w 5 min. na koncie (opłata 5zł)

Minusy

 • „Prawie” darmowa karta płatnicza
 • Nieduża liczba wpłatomatów, zdarzają się awarie
 • Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego i lokat mogło by być wyższe
 • Czasem można trafić na nierzetelnego konsultanta mlini

Prawie darmowa karta płatnicza tzn. gdy suma transakcji bezgotówkowych w miesiącu wynosi conajmniej 100 zł. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 2 zł miesięcznie. W przypadku izzyKONTA karta płatnicza jest bezwarunkowo za darmo.

Poza trochę irytującym warunkiem dotyczącym braku opłaty za kartę płatniczą, konto w mBanku zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Jest darmowe, oferuje dużo możliwości a przy tym jest łatwe w obsłudze.

Co ważne, mBank nie wprowadza żadnych warunków korzystania z konta i karty bez opłat (poza wyżej opisanym wyjątkiem). Taka sytuacja występowała w getinbanku, gdzie darmowe konto i karta, po kilku miesiącach stawały się płatne.

Opinie o mBanku

mBank ze względu na swój internetowy charakter jest chętnie komentowanych przez „znawców”, których w sieci nie brakuje. Z tego powodu ciężko znaleźć wiarygodne opinie. Poniżej kilka opinii opisujących mBank:

Całkiem fajne i co najważniejsze darmowe!! Troche mało mają wpłatomatów, raz skurczybyk pożarł mi 3 stówy nawet potwierdzenia nie dał! Ale jeden telefon i kasa na koncie :) ogólnie spoko

Trzymam pieniądze w mBanku już trzeci rok i w tym czasie wyrobiłam sobie o nim naprawdę dobrą opinię

Mbank – ok, tanio, wygodnie, sam mam ekonto i emaxy i dla mnie bomba, pod warunkiem ze nie musze mieć nic wspólnego z Mlinią :) pozdrawiam

mam u nich konto już 6 lat, poza małym oprocentowaniem wszystko ok, komfortowa obsługa, dużo opcji.

jestem zaskoczona opiniami [negatywnymi] jakie tu przeczytałam.. mnie nic podobnego nie spotkało. właśnie stałam się szczęśliwa posiadaczką kredytu hipotecznego w mBanku i jak do tej pory jestem wręcz zachwycona

Wszystko było w miarę ok, dopóki nie wprowadzono opłaty za kartę. Teraz czas szukać nowego banku.

Niestety obsługa mbanku jest skandaliczna. nie mogliśmy uwierzyć że w naszych czasach pracują tacy nieodpowiedzialni, niedouczeni, niedoinformowani ludzie.

Nie rozumiem narzekań na ten bank ! Proszę spróbować załatwić coś w PKO BP lub Inteligo. W PKO BP panie w okienku zupełnie nic nie wiedzą. A nowe konto miało być za zero zł ?! Nic podobnego. Wpływy na konto w PKO 2000 zł miesięcznie i to systematyczne !!!! CAły stek bzdur i niekompetencji – jak za komuny !!!!

Powyższe opinie całkiem dobrze oddają charakter mBanku. Widać, że potwierdzają one wyżej wymienione plusy i minusy.

Podsumowanie: dla kogo konto w mBanku?

Konto w mBanku jest bardzo uniwersalne. Świetnie sprawuje się w roli podstawowego rachunku bankowego, gdyż oferuje dużo możliwości i jednocześnie jest łatwe w obsłudze oraz darmowe. Jeśli chodzi o oszczędzanie mBank prezentuje się przeciętnie, są banki które oferują więcej na lokatach. Niedogodnością może okazać się niezbyt duża liczba wpłatomatów.

Konto internetowe oferowane przez mBank jest bardzo dobrym wyborem, praktycznie dla wszystkich. Fakt, że jest darmowe, czyni je idealnym kontem dla studenta, młodzieży, emeryta czy po prostu osoby która chce mieć konto bez opłat. Konto nie jest polecane osobom bardzo bogatym, dla nich konkurencja ma lepsza ofertę.

Chcesz założyć konto w mBanku? Przeczytaj instrukcję krok po kroku jak założyć konto w mBanku.