Konto bankowe

Konto bankowe- co to jest?

Konto bankowe, jeszcze niedawno luksus dla nielicznych, dziś praktycznie nie można bez niego funkcjonować. Można jednak powiedzieć, że najlepsze konto bankowe na zapewnia Ci luksus: wykonujesz i otrzymujesz przelewy, zarabiasz na lokatach i funduszach inwestycyjnych, pieniążki nosisz w formie plastikowej karty. Co najlepsze, to wszystko możesz mieć za darmo.

Internetowe konto bankowe - najlepsze

Konto bankowe bez opłat? Niestety, niektóre banki z chęcią nakładają opłaty miesięczne (np. Pekao SA- 11zł za konto i 5zł za kartę), jeszcze inne oferują „darmowe” konto pod warunkiem regularnego wpłacania pieniędzy (np. PKO BP- reklamowane przez Szymona Majewskiego konto za ZERO, faktycznie jest darmowe, ale warunkiem comiesięcznej wpłaty 2 tyś. zł!).


Konto internetowe- najlepsze bo darmowe

Internetowe konto bankowe to rodzaj konta które jest przeważnie darmowe. Dlaczego bez opłat? Banki nie-internetowe płacą za swoje placówki i pensje pracowników. Bank internetowy jest „w Twoim domu” i to Ty jesteś w nim „bankierem”!

Atutami konta internetowego są także bardzo łatwa i szybka obsługa, oraz ogrom możliwości. Wystarczy kilka kliknięć aby wykonać przelew, umieścić pieniążki na lokacie czy zmienić limit wypłacanej gotówki z bankomatu.

Po co mi konto bankowe?

Zakladanie ekonto i izzykonto

Być może zastanawiasz się „po co mi konto bankowe”? W kontekście tego serwisu odpowiedź jest prosta: do otrzymywania przelewów za sprzedane przedmioty! Jest jeszcze wiele innych zastosowań. Zamiast kolorowych reklam, dowiedz się kilka suchych faktów do czego przyda Ci się konto bankowe. Możesz:

  • wykonywać i otrzymywać przelewy– opłacać zakupy w internecie, otrzymywać pensję czy stypendium
  • określić odbiorców zdefiniowanych
  • założyć lokaty– sprawią one, że Twoje pieniądze będą same zarabiać
  • używać karty płatniczej- płacić za zakupy, wypłacać gotówkę w bankomatach
  • Utworzyć zlecenia stałe– opłaty stałych rachunków
  • zamienić papierowe faktury na eFaktury– opłacać wszelakie rachunki jednym kliknięciem
  • kupować fundusze inwestycyjne– można na nich dużo zarobić, jednak istnieje ryzyko straty

Podsumowanie: internetowe konto bankowe

Internetowe konto bankowe w mBanku

Konto internetowe umożliwia Ci wykonanie praktycznie wszystkich czynności związanymi z pieniędzmi. Oprócz płacenia za zakupy, czy przekazywania pieniędzy rodzinie, możesz zarabiać na lokatach czy funduszach.

Posiadanie internetowego konta bankowego oferują dużą wygodę. Już nie zapomnisz o niezapłaconym rachunku, opłacisz internetowe zakupy i przede wszystkim: nauczyć się gospodarować własnymi pieniędzmi.