Jak wystawić aukcję na allegro

Wystawienie aukcji na allegro

Nadszedł czas na wystawienie aukcji! Tutaj dowiesz się jak wystawić przedmiot na allegro. Wszystko opisane jest krok po kroku. Dodatkowo opis wsparty jest obrazkami, dzięki temu wystawianie aukcji na allegro nie sprawi Ci problemów.

Krok 1: wystawianie aukcji allegro – poczatek

wystawianie aukcji allegro

Kliknij Sprzedaj. Następnie wpisz Twoją nazwę użytkownika i hasło… chyba że jesteś już zalogowany.

Krok 2: wybór kategorii, uzupełnij opis

wystawienie przedmiotu na allegro

Jako format sprzedaży zaznacz Aukcje. Teraz wybierz kategorię, nałatwiej to zrobic wpisując ogólną nazwę przedmiotu. W naszym przypadku będzie to anatomia pc. Następnie kliknij Znajdź kategorię.

wystawianie allegro

Ukaże Ci się lista proponowanych kategorii. Zazwyczaj pierwsza z nich jest najlepszym wyborem. Zaznacz najlepiej dopasowaną kategorie, nastepnie kliknij Wybierz szablon.

jak wystawić aukcję na allegro

Wybierz z listy najbardziej odpowiadający Ci szablon. W naszym przykładzie bedzie to Elektronika-Komputery. Teraz kliknij Wczytaj szablon.

jak wystawić aukcję allegro

W tym miejscu możesz uzupełnić opis, jeśli nie obce są Ci podstawowe znaczniki HTML. Jeśli nie znasz HTMLa nic nie szkodzi, możesz później opisać przedmiot.

wystawianie allegro

Po uzupełnieniu opisu lub nie, kliknij Dalej.

Krok 3: podgląd wystawianej aukcji

wystawianie aukcji na allegro

Tutaj możesz podejrzeć jak mniej więcej będzie wyglądać Twoja aukcja. Widoczny jest także opis, o ile wcześniej powstał…

pierwsza aukcja na allegro

Nie pozostało Ci nic innego, jak przejść do 4 kroku klikając Dalej.

Krok 4: wystawianie przedmiotu na allegro

Teraz czas na właściwe wystawienie przedmiotu. Tutaj możesz uzupełnić opis aukcji, ustawić parametry sprzedawanego przedmiotu, jego cenę, koszt wysyłki i inne. A więc do dzieła!

wystawienie aukcji allegro

Na początku uzupełnij tytuł i parametry. Zwróć uwagę na BCM (Bez Ceny Minimalnej) w tytule. Aukcje BCM są dużo chętniej licytowane, używając tej frazy (polecam!). Pamiętaj jednak by niżej nie zaznaczaj opcji Cena minimalna.

jak wystawić aukcję na allegro

Opis aukcji powinien być pisany w HTML, jeśli go nie umiesz nic nie szkodzi- kliknij Edytor wizualny. Uzupełnij opis tak, by przedmiot stał sie atrakcyjny dla potencjalnych kupujacych.

jak wystawić przedmiot na allegro

Dodaj zdjęcia sprzedawanego przedmiotu klikając Dodaj własne zdjęcia. Postaraj się, by rozmiar zdjęć był nie wiekszy niż 50Kb – w przeciwnym razie musisz dopłacić 10 gr za każde z nich. Koniecznie zaznacz opcję Miniaturka.

allegro wystawienie aukcji

Ustal cenę wywoławczą i cenę kup teraz. Kup teraz to opcja natychmiastowego zakupu, cena w tym wypadku powinna być odpowiednio wysoka (ostatenicze satysfakcjonująca Cię). Możesz również wybrać czas trwania aukcji.

jak sprzedawać na allegro

Teraz wybierz rodzaj i koszt przesyłki. W naszym przypadku będzie to list polecony priorytetowy oraz przesyłka pobraniowa. Są to stosunkowo niedrogie opcje przesyłki, gwarantujące jednak doręczenie przez pocztowca. Na koniec możesz wybrać czas wysyłki, oczywiście im krótszym tym bardziej atrakcyjna jest oferta.

opisy allegro

Zaznacz Zwykły przelew oraz Dodaj numery kont bankowych do opisu oferty. Następnie uzupełnij numer swojego konta bankowego.

sprzedaż allegro

Teraz masz możliwość wyboru opcji wyróżniających Twoją aukcję spośród innych. Niestety, nie są one najtańsze. Jeśli wszystko co niezbędne zostało uzupełnione w tym kroku kliknij Dalej.

Krok 5: podgląd aukcji

sprzedaż na allegro

Teraz Twoim zadaniem będzie sprawdzenie czy wszystko zostało prawidłowo wypełnione. Sprawdź czy tytuł aukcji oraz ceny są takie jakie mają być.

sprzedawanie na allegro

Następnie możesz skontrolować ostateczny wygląd Twojej aukcji. W naszym przykładzie wszystko wydaje się być ok.

jak wystawić aukcje internetową

Pozostało tylko kliknąć Wystaw aukcję. To już koniec, aukcja allegro zostanie wystawiona! Gratulacje! Miejmy nadzieję, że przedmiot zostanie sprzedany za uczciwą cenę!