Co sprzedawać żeby zarobić

Co sprzedawać na allegro?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co można sprzedawać na allegro. Odpowiedź jest prostsza niż to się wydaje: praktycznie wszystko! Na aukcjach internetowych kupują ludzie o przeróżnych zainteresowaniach, potrzebach, niekiedy bardzo niszowych. Stąd wniosek: rzeczy które wydają Ci się bezwartościowe, dla kogoś mogą być bardzo cenne!

Pomysłów na to, co sprzedawać z zyskiem jest mnóstwo. Musisz jednak pamiętać, że kupienie czegoś w celu sprzedaży wiąże się z pewnym ryzykiem, że nie odniesiesz zysku albo stracisz. Co więcej wg. prawa: sprzedaż nowych rzeczy, które posiadasz mniej niż 6 miesięcy objęte są podatkiem dochodowym. Dotyczy to generalnie osób sprzedających za ponad 1000 zł miesięcznie.

Podwójny zysk, czyli rzeczy nieużywane

Nieużywane przedmioty przynoszą podwójny zysk: Ty pozbywasz się zbędnych rzeczy, ktoś pozbywa się pieniążków… na Twoją korzyść! A co można sprzedawać? Wszystko! Dla Ciebie stare spodnie, PRL-owski telefon czy zepsuty telewizor nadaje się tylko na śmietnik. Dla kogoś mogą to być idealne spodnie na deskorolkę, stylowy telefon pasujący do oryginalnego wystroju lokalu czy też sprawny kineskop do innego telewizora.

Poza oczywistego zysku w postaci zarobionych pieniędzy, pozbywasz się staroci, które tylko zawadzają. Poniżej lista używanych rzeczy, które mają szczególne wzięcie na aukcjach:

  • ubrania – również te podniszczone czy robocze
  • sprzęt elektroniczny – nawet ten niedziałający, bardzo stary czy niekompletny, szczególnie części komputerowe
  • książki – przeróżne, szczególnie akademickie, szkolne i poradniki
  • wyposażenie wnętrza – stary żyrandol, fotel itd.
  • rzeczy unikatowe i kolekcjonerskie

Ile można na tym zarobić? Więcej niż Ci się wydaje! W moim przypadku, pozbywając się książek, kilku zepsutych rzeczy, oraz starego wyposażenia zarobiłem… około 3 tysięcy! W 100% zgodnie z prawem. Praktycznie za darmo możesz mieć nowy laptop czy też wycieczkę za granicę.

Co sprzedawać w internecie – przeceny i gratisy!

Rzeczy nadające się na sprzedaż możesz pozyskać… kupując inne, szczególnie w internecie. W sklepach internetowych często trafiają się okazje: duże przeceny czy gratisowe produkty są pierwszym krokiem do pozystania towaru na sprzedaż. Przykładowo, księgarnia internetowa helion.pl codziennie przecenia jedną z książek o 30%. Kupując książkę o wartości 100 zł, płacisz tylko 70 zł (przesyłka przy przedpłacie na konto jest darmowa!). Kupno tej książki np. za 90zł i tak jest dla kogoś opłacalne, a dla Ciebie jej sprzedaż. Helion ma też dużo innych promocji z których warto skorzystać.

Porównywarki cen- taniej niż na aukcji

Porównywarki cen są świetną metodą na dużo tańsze pozyskanie towaru, który można sprzedać z zyskiem. Przykładowo cena rynkowa odtwarzacza mp3 który chciałem zakupić wynosiła ponad 200 zł. Taki sam na allegro kosztował 180 zł, co wydawało się najlepsza ofertą. Porównywarka cen skapiec.pl pokazała co innego: identyczny sprzęt w sklepie internetowym kosztował 129 zł. Porównywarki cen jak skąpiec pomogą Ci kupić najtaniej.